Články

Ekologické pranie

Jeden z ďalších tipov, ktoré vám prinášame sa budú tykať ekologickejšieho prania. Zámerne sme použili slovo ekologickejšie pretože nie všetko môže a má potenciál byť sto percentné. Chápeme, ak máte svoje obľúbené produkty možno aj zo zdravotných dôvodov. Veľa ľudí v dnešnej dobe trpí napríklad atopickým ekzémom a aviváž je pre ekzém nočná mora. Preto sme sa rozhodli spomenúť prírodné produkty na pranie, ktorých výrobcovia myslia aj na naše životné prostredie.

Mali sme možnosť vyskúšať gél na pranie, aviváž a mydlové orechy značky Tierra Verde z eshopu babičkina záhrada. Prací gél neobsahuje ropné deriváty, umelé parfémy alebo farbivá. Základom pracieho gélu sú výťažky z mydlových orechov získané najšetrnejšou metódou. Je vhodný pre všetky druhy prádla a pranie pri všetkých teplotách. Z môjho pohľadu má neutrálnu vôňu a je naozaj univerzálny. Som rada, že nie je umelo parfúmovaný pretože takého pracie gély vo mne vyvolávajú pocit „umeliny“.

Mydlové orechy na pranie boli pre mňa novinkou, ktorú som chcela už dlho vyskúšať. Predstava, že orechy po praní môžu poputovať do kompostu je skevlá. Na jedno vypranie stačí už 4-5 orechov, ktoré odporúčam vkladať vo vrecku do práčky. Niekto ich vkladá aj samostatne,ale hľadať ich po práčke mi nepríde rozumné nakoľko sa môžu nachytať aj do oblečenia. Mydlové orechy sú super vynález, aj keď ich určite neodporúčam na veľmi špinavé prádlo, jedine v kombinácií s menším množstvom gélu na pranie.

Nakoľko prací gél, ktorý má perfektné zloženie a neobsahuje parfúmy má, ako som spomínala príjemnú mydlovú vôňu. Ja obľubujem jemné vône krémov, celkovo kozmetiky ale voňať po čistote musia. Preto nedám dopustiť na aviváž od Tierra Verde pretože je to super doplnok. Nemám k nemu výhrady, pretože opäť raz má super zloženie a takpovediac mu nič nechýby. Pri zohľadnení ceny, dopadu na životné prostredie a kvality nemám dôvod sa naspäť vraciať ku komerčným značkám. Výhodou tejto značky je, že je ľahko dostupná aj online. Mimo bezobalobých obchodov alebo ekodrogérií,kde si ju môžete načapovať ju nájdete aj online.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *