Články

ZAO organic makeup

V začiatku môjho snaženia o elimináciu tvorby odpadu v mojom živote som bola nadšená a každú malú zmenu som si rýchlo osvojila. Nosiť si svoju fľašku, hovoriť „nie“ plastovým taškám alebo sa rozhodnúť používať menštruačný kalíšok. Neskôr som si všimla koľko kozmetiky doma mám. Vymenila som šampón za šampúch a dokonca aj deodorant vystriedal pazúch. Stále som akosi oddiaľovala súčasť môjho života, s ktrou prichádzam do kontatku skoro každý deň a to je dekoratívna kozmetika.

Určite to každá z nás pozná. Máme overenú špirálu, ktorej sa nevieme vzdať. Nájsť vhodný mejkap na zimu či leto môže potrvať nejaký ten mesiac alebo aj rok a vime, že to nie je ľahkáúloha. Nie všetko čo sedí kamarátke sedí aj nám. Častokrát sledujeme zloženie, cenu, kvalitu a aj to či nám je prudukt sám o sebe takpovediac sympatický.

Áno, aj ja sama mám svoje obľúbené produkty, ktoré sú už časom overené. Bol to jeden z dôvodov prečo som pri svojej snahe o udržateľnejší život dekoratívnu kozmetiku stále odkladala na posledné miesto. Keď som ale dostala možnosť vyskúšať produkty značky ZAO neváhala som ani sekundu, pretože práve ZAO som mala už dlhšie vyhliadnuté podľa recenzií a youtube videí.

V článku si rozoberieme hodvábny minerálny makeup, tieň na obočie, bronzer, rozjasňovač a matný lak na pery.

Hodvábny minerálny make-up 510 Golden Beige

Nikdy predtým som nepoužívala minerálny make-up čiže som celkovo na produkt bola zvedavá. Dlhodobo používam make-up od značky Yves Rocher,ktorý mi naozaj vyhovuje. Minerálny make-up od ZAO ma veľmi prekvapil, tým ako ľahko sa používa a aj napriek tomu, že je práškový má dobré krytie. Povedala by som, že vhodný pre dámy, ktoré hľadajú niečo ľahšie na svoju pleť, poprípade chcú pleť len zjednotiť. Bude perfektným pomocníkom počas horúceho leta. Tvár vôbec nezaťažuje a vyhovuje mi, že moja pleť stále dýcha. Make-up používam naozaj vtedy, keď mám pleť v poriadku alebo len chcem, aby si na chvíľu oddýchla. Cez zimu ho plánujem kombinovať s kompaktným alebo tekuktým make-upom.

Tieň na obočie ZAO 260 Blond

Tento tieň na obočie je zatiaľ mojim najlepším objavom od tejto značky. Neviem si ho vynachváliť a odporúčam všetkými desiatimi. Obal je veľmi skladný aj napriek tomu, že tieň mi vydrží určite dlho pretože sa mi vôbec rýchlo nemíňa a to ja som celkom maniak na obočie. Odtieň mi perfektne sadol aj keď nesie názov „blond“ a je najsvetlejší z tejto rady. Ja nie som blondínka, mám svetlohnedé vlasy, ale obočie mám rada svetlejšie ako neprirodzene tmavšie. Ak by ste mali dilemu vybrať medzi týmto odtieňom a o odtieň vyššie myslím si, že by medzi nimi nebol veľký rozdiel. Tento môj je vhodný pre blondínky a svetlejšie typy ako som ja. Stredný odtieň z tejto istej rady – Tieň na obočie ZAO 261 a dokáže veľmi prirodzene upraviť stredne hnedé až tmavé obočie. Posledný, najtmavší odtieň by som odporučila tmavovláskam a prirodzene sedí najväčšiemu množstvu zákazníčiek. K tieňu mám aj štetček, ktorý má z druhej strany kefku a spolu tvoria perfektné kombo. V minulosti som na obočie používala aj 4 produkty, teraz si hravo vystačím s dvomi a som nadmieru spokojná.

Minerálny bronzer 342 Bronze Copper &
Kompaktný rozjasňovač 311 Duo Pink & Gold

Oba tieto produkty mám spolu v bambusovej paletke, čím som ušetrila dva obaly do jedného, keďže ich aj tak vždy využívam spolu. Paletka je sama o sebe úžasná môžete si do nej nakombinovať čo len chcete. Na výber máte z bronzerov, rozjasňovačov, kompaktného make-upu alebo očných tieňov. Do tejto menšej sa zmesia dva väčšie proukty, ako to mám ja, alebo jeden väčší a dva očné tiene. Všetko funguje na princípe magnetu a v kombinácií s drevom to nie len vyzerá skvele, ale naozaj vidno, že ZAO má všetko perfektne premyslené. Samotnému minerálnemu bronzeru a rozjasňovaču nemám absolútne čo vytknúť. Našťastie som trafila aj môj odtieň. Rozjasňovač je perfketný a dlho vydrží. Je vhodný pre náročnejšie zákazníčky pretože na tvári pôsobí naozaj skvele čomu vďačí jeho duo kombinácií. Je jemný, ale určite dokáže upútať pozornosť. Odporúčam ho na denné nosenie, ale aj na slávnostnejšie príležitsoti. Bronzer aj rozjasňovač si nálsedne môžete kupovať v podobe náplní.

Lak na pery 035 Raspberry 

Milujem tekuté ružové rúže preto som si vybrala tento raspberry 035. Čo hodnotiť pri rúži? Určite farbu a to koľko vydrží. Mne sa farba určite páči, pretože určite zapadá do škály mojich zvyšních rúžov. Vydrží pomerne dlho a krásne vonia. Jediné čo by som vytkla je, že mi vysušoval pery, ale nebolo to nič strašné. Určite ma to neodradí od kúpy iného laku na pery značky ZAO. Všetky tekuté rúže si následne môžete dokupovať už len v podobe náplní.

Celkovo túto 100% prírodnú kozmetiku hodnotím VÝBORNE. Celá filozofia značky ZAO je skvelá. Produkty sú väčšinou minimálne balené a všetko sa snažia baliť do papiera alebo pláteného vrecka. Kombinácia dreva a toho, že produkty si môžete následne dopĺňať do pôvodného obalu nemá konkurenciu. Prvotná investícia sa môže zdať drahšia, ale následnej si náplne dokážete kúpiť za polovicu pôvodnej ceny. Manipulácia pri dopĺňaní je veľmi jednoduchá. Pár návodov nájdete na Instagramovom účte zao_makeup_skcz alebo biokrasa a webe ZAOmakeup

V prípade rád alebo otázok nám určite napíšte a rada vám poradím.

Mali by ste záujem vidieť líčenie s kozmetikou ZAO na videu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *