Články

2SIS cosmetics

Dostali sme možnosť vyskúšať produkty slovenskej, ručne vyrábanej, 100% prírodnej kozmetiky značky 2SIS cosmetics. Už sám názov napovie, že v tomto prípade spojili sily dve šikovné sestry. Jedna je grafická dizajnérka a druhá chemička. Číslo dva v ich názve taktiež symbolizuje dve hlavné ingrediencie a to vodu ako znak čistoty a list,ktorý za sebou skrýva prírodu.

Do našej recenzie sme zahrnuli PURE balzam na pery VEGAN – nechtík, CUCU telové maslo, TYKOKOS mydlo, LEMONADE sprchové želé a HONEY tuhý šampón. Môžeme sa spoločne do toho pustiť.

PURE balzam na pery VEGAN – nechtík ma na prvý pohľad veľmi zaujal svojim tvarom v podobe makrónky. Týmto malým detailom si naše srdce získal už od začiatku. Vôňa je nevýrazná, ide o neparfúmovaný balzam vhodný pre deti a alergikov čo v tomto prípade absolútne nie je prekážkou. Používala som ho už pár týždňov a nenachádzala som rozdiel od komerčných balzamov až do chvíle, keď sa mi objavil herpes. Všimla som si, že balzam ho vyliečil skôr ako mastičky, priamo určené na tento problém. Hodnotím to ako veľké plus ale v budúcnosti by som sa rozhodla asi pre iný balzam, napríklad CUCU.

CUCU telové maslo je naj!!!! Ja sama som od „prírody“ zaťažená na sladké vône. Toto telové maslo do – ko – na – le stelesňuje všetko čo potrebujem. Je to presne jeden z tých krémov, ktoré chcete okamžite zjesť. Pri tomto zložení by som sa popravde ani nebála.. Pokožku zanecháva hydratovanú, jemnú a voňavú ešte veľmi dlho po tom čo ho použijete. Krém je hustejšej konzistencie čo mne vyhovuje. Pre mňa je CUCU jasnou voľbou do budúcna. Nemám mu absolútne čo vytknúť. Toto 100g balenie je veľmi spratné a vrelo odporúčam na cestovanie. Obal, tak ako každý od 2SIS, môžem vrátiť späť výrobcom čo ma tiež nesmierne potešilo.

TYKOKOS mydlo odporúčam pre ľudí, ktorí neobľubujú výrazné vône a milujú práve jednoduchú vôňu čistoty. Sprchové mydlá sú jedným zo základných krokov ako prejsť k udržateľnému životu bez plastov. Predsa nikto z nás nepotrebuje kupovať sprchové gély v plaste, keď si vieme ľahko zaobstarať prírodné, slovenské mydlo v kompostovateľnom obale vyrobenom z vedľajších produktov spracovania plodín. Toto mydlo odporúčam aj pre ľudí, ktorí trpia nejakými kožnými problémami tak isto ako ja. Mojim problémom je ekzém ale TYKOKOS neštípe, neirituje pokožku a nevysušuje ju.

Sprchové želé LEMONADE zaujme svojou textúrou, ktorá je výnimočná a originálna. Mne osobne vôňa lemonade nesadla preto by som do budúcna určite siahla po inej. Celkový dojem zanechalo želé perfektný pretože celkovo som so značkou 2SIS veľmi zžitá už len kvôli tomu čo a ako to robia. Určite siahnite po sprchovom želé, ak chcete vyskúšať niečo iné a špeciálne. Pre mňa je to skvelý nápad na darček ako niekoho potešiť a prekvapiť originálnym spôsobom s krásnou myšlienkou.

Tuhý šampón HONEY už teraz patrí medzi moje favoritky zerowaste kozmetiky. Vonia nádherne a vlasy necháva lesklejšie ako iné šampóny vo viditeľnej miere. Mám 85g balenie, ktoré mi vydrží minimálne pol roka čo si dovolím veľmi trúfalo zhodnotiť. Na prvej fotke môžete v kokovej nádobke vidieť šampúch značky ponio, ktorý mal menšiu gramáž a mám ho už tri mesiace a stále ho budem môcť ešte raz toľko používať. Jedinou „nevýhodou“ tohto tuhého šampónu je veľkosť pretože som doposiaľ nenašla obal, kde by sa zmestil. Zatiaľ má čestné miesto na mydelničke pokiaľ sa zmenší a niekde zapadne. 🙂 Tuhý šampón je veľkým pomocníkom, odporúčam ho všetkými desiatimi.

Moje celkové hodnotenie kozmetiky je veľmi dobré. Značka mi je sympatická štýlom prezentácie, svojimi produktmi a snahou k niečomu lepšiemu. Je na nás čo si vyberieme a čomu chceme naše telo denno denne vystatovať. Je to predsa jediné miesto, kde musíme žiť tak sa oň starajme aj v súlade s prírodou. Do budúcna určite plánujem ostať verná telovému mlieku CUCU a vyskúšať iné mydlá a šampúchy.

2SIS držíme palce a ďakujeme za túto príležitosť. Produkty môžete nájst na ich webe , v dm drogériách alebo vybraných bezobalových obchodoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *