Expedícia

U Dobrožrúta

Náš celoročný projekt návštev bezobalových obchodov po Slovensku sme odštartovali na Radlinského 27 v Bratislave U Dobrožrúta. Pre nás o to krajší štart, že išlo o náš vôbec prvý bezobalový obchod, ktorý sme kedy navštívili. Ide o prvý diel tejto výzvy a rozhodne sa nebudete nudiť. V článku nájdete rozhovor s Ivankou, priblíženie obchodu či cenu piatich potravín,ktoré budeme porovnávať v obchodíkoch po celej našej krajine.

Majitelia Dada a Matúš založili foodblog Dobrožrúti, kde nájdete kopu zdravých,vynikajúcich jedál. Následne s týmto procesom ruka v ruke začali piecť bezlepkové pečivo a chutné vegánske koláče. Rozhodli sa otvoriť predajňu, ktorá všetko ucelí zerowaste konceptom. Výber názvu bol v tomto štádiu jednoznačný – U Dobrožrúta.

Pri zerowaste predajni nás napadlo ako riešil tento sympatický pár zariadenie. ,,Všetko čo sa dalo sa riešilo z druhej ruky. Naša informačná tabuľa sú napríklad secondhand dvere (viď. foto č.1), chladiaci box sme dostali do daru,stôl a stoličky máme od rodiny a známich. Umývadlá v sklade a pult sa nám tiež podarilo zohnať secondhand.“ Všetky tieto malé detaily ako vlastnoručne šmirgľované,malované stoličky pastelovej farby vytvárajú neskutočne príjemnú atmosféru.

Dobrožrúti radi podporujú lokálne výrobky, tak isto ako lokálnych dodávateľov ako najviac je to možné. Samozrejme pri rôznorodosti potravín krajina pôvodu nie je vždy Slovensko. Na vzdory tomu všetkému sa vždy snažia o čo najlokálnejšiu možnosť aj z dôvodu vytvárania čo najmenšej uhlíkovej stopy. ,,Je napríklad veľmi ťažké zohnať konopné semienka v bio kvalite zo Slovenska a teraz ich máme napríklad z Litvy nakoľko na Slovensku nie su až tak dobré podmienky, aby tieto semienka získali certifikát bio. Tento poblém sa vyskytuje pri viacerých produktoch. Ďalším háčikom je kupovať napríklad spomínané semienka od farmára, ktorý ich vyprodukuje 10x menej za rok ako iný výrobca. Tu sa rozdiel odrazí na cene a pre niektorých zákazníkov je vyššia cena odraďujúca.“ 

Na naše veľké prekvapenie Ivka poznamenala, že ich obchod navštevujú všetky vekové kategórie a tým zo stola zmietla náš tip o prevažujúcej skupine tínedžerov a študentov. ,,Mávame tu aj tie najmenšie deti zo škôl, ktoré k nám prichádzajú s pani učiteľkami na rôzne prednášky a následne sa sem vracajú so svojimi rodičmi. Je pravda, že študenti tvoria veľkú skupinu pretože sa o túto tému zaujímajú teraz asi najviac no núdza nie je ani o dôchodocov, pre ktorých je to niečo nové a zaujímave zároveň.“ 

Množstvom zerowaste obchodov v porovnaní s inými krajinami určite nejdeme súťažiť, aj keď v poslednej dobe sme sa dosť „rozbehli“. Dokonca náš štát sa rozhodol takéto bezobalové obchodíky podporovať. S čím sa ale porovnávať môžeme je snaha a záujem o túto problematiku. Náš názor o tom, že slováci chcú a snažia sa sa stretol s tým, ktorý majú dobrožrúti. ,,Slováci majú o Slovensku tendenciu hovoriť akí sme vo všetkom zlí, ale nie je to úplne tak. Áno možno nevieme využiť opakovane odpad perfektne ako napríklad v Dánsku, ale vieme ho vyprodukovať menej v porovnaní s inými krajinami.“

K Dobrožrútovi ti odporúčame chodiť s vlastnými nádobami,aj keď oni sú na všetko pripravení. K dispozícií majú sklenené nádoby alebo papierové tašky, ktoré čakajú na zábudlivých alebo zatúlaných návštevníkov. Utorky sa aj tak nesú v znamení vlastných obalov. Pomocou jedného jediného dňa v týždni dobrožrúti vedeli znížiť počet rozdaných nádob za prvý mesiac z čísla 1000 na 667. Perfektné! Nehovoriac o tom,že za každý produkt vo vlastnej nádobe vám odpočítajú 3% z ceny.

U Dobrožrúta bol dlhú dobu jediný obchod svojho druhu v našom hlavnom meste. Všetci priznali, že v istých momentoch udržať nápor bol ťažký. Otvoreniu nových bezobalových obchodov U vážky alebo Bezobalovo sa veľmi tešia. Šíri sa vynikajúca myšlienka a ľudia z rôznych častí Bratislavy budú mať k „bezobaláčom“ lepší prístup. U Dobrožrúta sa rozhodol svoju rodinku o čosi zväčšiť a ž čoskoro pribudne druhá pobočka v Novej Cvernovke.

Prežili sme superské popoludnie v obchodíku,ktorý si poctivo drží svoju myšlienku a ohromí vás familiárny prístup a atmosféra, ktorá tu panuje. My sme tu načerpali energiu a utvridli sme sa v tom, že tento náš malý projekt má zmysel. Určite si nájdite čas a prídite si nakúpiť, pokecať a oddýchnuť k dobrožrútom na Radlinského 27. Odporúčame vyskúšať pizzového slimáka a vyrovnať to niečim sladkým. Ponuka ohromí aj toho najnáročnejšieho zákazníka.

,,Začať môžete kedykoľvek,najlepšie hneď. Nie je dôležité byť na 100% zerowaste no stačí pre to spraviť aspoň niečo a pomaličky sa k tomu približovať.“ – dobrožrúti


Foodblog dobrožrútov Instagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *