Tipy

Tipy na Valentínsky darček

Degustačná večera v drahej reštaurácií, červené ruže, plyšový medveď so srdiečkom v rukách a veľa čokolády. Toto nemôže byť nič iné ako Valentín!

Tento sviatok lásky nás podľa National Retail Federation vyjde približne 17,6 miliardy €. Iba za tento jeden deň sa predá 36 miliónov čokoládových boxov v tvare srdca, použitých a poväčšine aj zabalených bude 190 miliónov kvetov, ktoré doplní okolo 1 miliárd pohľadníc, pričom 85% z nich nakúpia ženy. Preto sme si pre vám pripravili pár tipov ako potešiť svojich blízkych a pritom myslieť aj na našu planétu.

Pripravte večeru

Každý z vás pozná najobľúbenejšie jedlo vášho partnera, ak nie, je najvyšší čas to zistiť a pustiť sa do toho. Domácu atmosféru stačí doladiť prírodnými sviečkami a peknou hudbou.

Kvet v kvetináči

Uprednostnite kvety v kvetináči, z ktorých sa budú obdarovaní tešiť oveľa dlhšie. Originálnou „kyticou“ v kvetináči môžu byť aj bylinky ako napríklad bazalka alebo pažítka.

Koláč v pohári

Do skleneného 7dcl pohára nasypeme suché ingrediencie z koláča, ktorý chceme podarovať. K poháru nezabudnite doplniť štítok s postupom na prípravu. Ako inšpiráciu prikldáme recept na čokoládové brownies.

Vsrtvite nasledovne:

1/3 čajovej lyžičky soli
150 gramov múky
80 gramov kakaového prášku
120 gramov múky
160 hnedého cukru
160 cukru
80 gramov čokoládových peniažtekov

Uzavrite vrchnákom. Pohár dekorujte podľa uváženia a skopírujte návod na prípravu. 1. Rúru predhrejeme na 180C a plech 9X9cm vystelieme papierom na pečenie. 2. Obsah poháru vysypeme do veľkej misky, poriadne premiešame a pridáme vanilkový extrakt podľa chuti, 3 vajíčka a 150 mililitrov oleja. Všetko spolu opäť premiešame, aby sa suroviny pekne spojili. 4. Následne cesto vylejeme na plech a pečieme 20-25 minút.

Darujte zážitok alebo svoj čas

Pozvite svoju mamičku alebo sestru na kávu do jej obľúbenej kaviarne a prežite spolu príjemné chvíle. Určite nič nepokazíte lístkami na predstavenie, do kina, koncert alebo športový zápas. Zásahom do čierneho by mohla byť aj permanentka do fitness centra alebo poukaz na masáž.

Zero waste balíček

PRE ŇU

PRE NEHO

Všetky veci a oveľa viac nájdete na www.menejodpadu.shop

Veríme,že vám naše nápady pomohli a ak máte nejaké ďalšie neváhajte nám ich napísať do komentáru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *